Kancelaria Notarialna Sławomir Ślusarczyk Notariusz

Czynności prawne w kancelarii notarialnej dotyczą spraw związanych z bezpieczeństwem obrotu prawnego. Co to oznacza w praktyce? Dla przykładu, bez posiadania aktu notarialnego mieszkania nie jesteś w stanie kupić nieruchomości, ani przenieść własność nieruchomości na inną osobę. Bez posiadania określonych dokumentów nie możemy także zawrzeć intercyzy, jak również przekazać spadku lub darowizny. Wszystkie te i wiele innych czynności prawnych powinno mieć formę aktu notarialnego. Osobą uprawioną do dokonywania tych czynności jest notariusz. Jest on upoważniony przez władzę państwową do sporządzania aktów notarialnych zgodnie z ustawą – Prawo o notariacie.


Co można załatwić w Kancelarii Notarialnej Sławomira Ślusarczyka?

W Kancelarii Notarialnej Sławomira Ślusarczyka (Kraków) zajmujemy się sporządzaniem aktów notarialnych dotyczących następujących czynności:

Przed podjęciem określonych działań notariusz zobowiązany jest do wyjaśnienia, jakie skutki prawne mogą wyniknąć z dokonania danej czynności. Każda czynność przeprowadzana jest w kancelarii notarialnej w obecności stron, chociaż w wyniku szczególnych okoliczności istnieją od tego wyjątki.


notariusz

Lokalizacja Kancelarii Notarialnej w Krakowie

Kancelaria Notarialna Sławomira Ślusarczyka znajduje się w ścisłym centrum Krakowa przy ul. Długiej 23/4 – w bliskiej odległości od Dworca Głównego Kraków, Galerii Krakowskiej oraz Rynku Głównego i krakowskich plant. Niedaleko kancelarii znajdują się przystanki tramwajowe: Pędzichów, Nowy Kleparz, Stary Kleparz, Teatr Słowackiego, Dworzec Główny Zachód, Dworzec Główny Wschód i Dworzec Główny Tunel. Dogodna lokalizacja i dostępność Komunikacji Miejskiej Krakowa sprawia, że dojazd do kancelarii jest bardzo dobry z każdej części miasta, zarówno z dzielnicy Śródmieście, Krowodrza, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Grzegórzki, Czyżyny, ale także z Nowej Huty, Podgórza, Dębników czy Bieżanowa.

Kancelaria notarialna mieści się na pierwszym piętrze w krakowskiej kamienicy, niedaleko przecznicy z ul. Św. Filipa. W obrębie kancelarii znajduje się PKO Bank Polski S.A., mBank S.A. oraz bankomat Euronet. Klientów chcących zaparkować w pobliżu kancelarii zachęcamy do skorzystania ze strzeżonych parkingów położonych przy ul. Św. Filipa lub z ogólnodostępnych miejsc parkingowych w okolicy.


Organizacja pracy kancelarii

Kancelaria Notarialna Sławomir Ślusarczyk przeprowadza pełen zakres czynności notarialnych, do których dokonywania uprawniony jest notariusz. Czynności te dokonywane są w siedzibie kancelarii przez notariusza, jednakże istnieje możliwość dokonania ich w innym miejscu, jeśli przemawia za tym charakter czynności lub szczególne okoliczności. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00. Istnieje również możliwość dokonania czynności o innej porze, także w soboty po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Wszelkie informacje dotyczące czynności notarialnych, niezbędnych dokumentów oraz kosztów udzielane są bezpłatnie przy dochowaniu należytej staranności, czyli tak, by znaleźć optymalne rozwiązanie dla stanu faktycznego przedstawionego przez klienta. W tym celu należy skontaktować się z kancelarią telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej lub umówić się na spotkanie z notariuszem.

Czynności notarialne polegające na poświadczaniu zgodności kopii z okazanym dokumentem, poświadczeniu daty okazania dokumentu oraz poświadczeniu własnoręczności podpisu mogą zostać dokonane przez notariusza „od ręki”.

Notariusz, jako osoba zaufania publicznego, powołany jest do dokonywania czynności, którym strony są obowiązane lub pragną nadać formę notarialną, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo obrotu prawnego, zachowując bezstronność i dokładając należytej staranności.

 

Kancelaria Notarialna Sławomir Ślusarczyk - Kraków
sala konferencyjna w kancelarii
Sławomir Ślusarczyk Notariusz - wizytówka

Notariusz Sławomir Ślusarczyk. Notariusz w Krakowie 

Płatność kartami płatniczymi

     Dostęp do internetu   

Parking w pobliżu kancelarii

Pyszna kawa w centrum Krakowa


Przyjemna atmosfera

Dogodne terminy

Sławomir Ślusarczyk Notariusz
 Notariusz Węgrzyce   Notariusz Zielonki  

(c)2023, Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Kancelaria Notarialna 
Sławomir Ślusarczyk
31-147 Kraków, ul. Długa 23/4
NIP 6852278232 REGON 389056105

Kraków Notariusz Sławomir Ślusarczyk